● Befasit që ju kemi përmendur një javë më parë u bënë publike tani
- Biznismeni Agron Selimi zgjedhet kryetar i klubit ai gjithashtu prezantoj edhe mesfushorin nga Senegali Aliou Traore si dhe shume shpejt edhe gjashte lojtare te huaj do te zbarkojne ne Vushtrri
- Fatkeqsisht me vendim te UEFA-s emri do te ndryshohet nga FC Kosova Vushtrri në FC Vushtrria pastaj shume shpejt edhe ne rrjetin social ne faqen tone zyrtare

 • KF Trepqa 89' - F.C Kosova Vushtrri

  Neser (08.08.2015) do zhvillohet ndeshje miqsore me Trepqen 89' ne Riza Lushta duke filluar nga 17:00

 • Fiton Ferronikeli !

  KF Ferronikeli 3-1 F.C Kosova Vushtrri

  Golashenues : Taulant Avdyli

 • Sot ndeshje miqsore !

  Sot do zhvillohet nje ndeshje miqsore me Feronikelin ne Drenas nga ora 18:00 !

 • Zyrtare : Enis Kuka ne Vushtrri !

  Ish sulmuesi i Ferizajit tani me eshte pjese e F.C Kosova Vushtrri !

 • Ndeshja me Driten anulohet !

  Ndeshja e parapare per tu zhvilluar me Driten eshte anuluar pershkak te motit te keq qe ka mbizotruar ne Vushtrri !

 • F.C Kosova Vushtrri fillon stervitjet !

  F.C Kosova Vushtrri ka filluar stervitjet pas nje bojkoti te gjate !